3D Secure Güvenli Alışveriş Sistemi

AsyaCard ile İnternette Güvenli Alışveriş: 3D Secure

3D Secure, internet üzerinden kredi kartınız ya da banka kartınız ile yaptığınız alışverişlerde güvenliğin artırılması amacıyla Visa (Verified by Visa) ve Master Card (Secure Code) tarafından geliştirilen standartlara göre çalışır.

Bu sistemi kullanan sitelerden yapacağınız alışverişlerde müşteri, iş yeri ve banka arasındaki bilgi akışı özel şifre ve anahtarlarla korunarak gerçekleştiğinden sizin için güvenli bir e-alışveriş platformu oluşmaktadır.

3D Secure Şifresi Nedir?

  • 3D Secure sistemine üye olarak kartınıza özel 3D Secure şifresi belirleyebilirsiniz. Üyelik işlemi esnasında oluşturacağınız şifreyi, bu sistem ile çalışan sitelerden kartınızla yaptığınız her alışverişte kullanabilirsiniz.
  • 3D Secure sistemine aşağıdaki linke tıklayarak ya da alışveriş işleminiz esnasında üye olabilirsiniz. 3D Secure sistemine üye olmak için tıklayınız.
  • Üye olmak için AsyaCard numaranızı girip sözleşme onayını gerçekleştirdikten sonra Bank Asya Müşteri numaranızı, doğum tarihinizi ve CVV2 numaranızı (kartın arka yüzündeki güvenlik numarası) ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri doğru olarak girdikten sonra "3D Secure Şifresi" ve kişisel mesajınızı oluşturarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

3D Secure Şifremi Unuttum/Bloke Ettim. Ne Yapmalıyım?

  • 3D Secure şifrenizi art arda birkaç kez hatalı girdiğinizde şifreniz bloke olur ve alışveriş işlemini gerçekleştiremezsiniz.
  • Şifrenizi bloke etmeniz halinde yeniden kullanıma açtırmak için 0850 222 4 888 numaralı Alo Asya'yı arayabilirsiniz.
  • Şifrenizi unuttuğunuzda aşağıdaki linki kullanarak yeniden şifre oluşturabilirsiniz. 3D Secure şifrenizi unuttuysanız lütfen tıklayınız.
Şubesiz Kanallarımız