Hayat Sigortası

Bireysel Emeklilik
leftmenubottom

HAYAT SİGORTASI NEDİR?

Hayat sigortası, sevdiklerinizin geleceğini güvence altına alma adına vefatınız durumunda yakınlarınızın, maluliyet durumunda ise hem sizin hem de yakınlarınızın yaşam standartlarını koruma altına alan bir sigorta ürünüdür

Asya Hayat Sigortası ürünleri, bugün ve gelecekte karşılaşabileceğiniz rizikolar için önlem almanızı sağlayarak, geleceğinizi emanet ettiğiniz çocuklarınızı ve ailenizi koruma altına almanıza vesile olur.

KREDİLİ HAYAT SİGORTASI

Bankadan bireysel finansman desteği kullanan bir müşterinin sigorta süresi içinde hayatını kaybetmesi halinde bireysel finansman desteği borcunun sigorta şirketi tarafından kapatılmasını amaçlayan uzun süreli hayat sigortasıdır.

Kredi Hayat Sigortası, kredi vadesi boyunca sigortalı ve sigortalının yakınlarına karşı sorumluluklarını güvence altına alır.

Kredi Hayat Sigortası'nda kredi borcu doğrultusunda azalan bir teminat hesaplanmakta olup, riskin gerçekleşmesi durumunda kalan kredi tutarı(teminat) tazminat olarak ödenir.

Ürünün Özellikleri

Sigortalı Yaşı: 18 ile 70 yaş arasındaki kişiler sigortaya dâhil olabilir ancak sigortaya giriş yaşı ile sigorta süresi toplamı 71'i geçemez.

Sigorta Süresi: Kredi vadesi ile sınırlı olmak şartıyla en az 1 ay en fazla 30 yıl olabilir.

Prim: Prim 1 yılı aşmayacak şekilde şirketin belirleyeceği esaslar ile taksitli olarak ödenebilir.

Para Birimi: TL

Teminatlar: Sadece Vefat Teminatı'nı kapsamaktadır.

Teminat Tutarı: Krediye bağlı olarak kredi vadelerine göre azalan teminat tutarıdır.

ASYA YILLIK HAYAT SİGORTASI

Asya Yıllık Hayat Sigortası, sigortalının vefat etmesi veya kaza sonucu kalıcı maluliyet yaşaması durumunda yakınlarının hak edeceği teminatları güvence altına alan yıllık hayat sigortasıdır. Hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı sizin ve sevdiklerinizin yaşam standardının korunmasını ve devamını sağlar.

Ürünün Özellikleri

Sigortalı Yaşı: 18 ile 60 yaş arasındaki kişiler sigorta yaptırabilirler. Mevcut sigortalarını da 65 yaşına kadar yenileyebilirler.

Sigorta Süresi: 1 yıl

Prim: Prim şirketin belirleyeceği esaslar doğrultusunda tek ödemede peşin olarak veya en fazla 9 taksit olacak şekilde aylık olarak ödeyebilirler.

Para Birimi: TL

Teminatlar: Vefat ve Kaza sonucu daimi maluliyet durumlarını kapsamaktadır.

Teminat Tutarı: Sigortalının verdiği bilgiler doğrultusunda şirketin belirlemiş olduğu esaslara göre, 10.000 TL, 25.000 TL, 50.000 TL, 100.000 TL'lik teminat tutarı mevcuttur.

Şubesiz Kanallarımız