Fatura ve Ödemeler

Fatura ve diğer ödemelerinizi; Şubelerimizden, İnternet Şubemizden, Asya24 ATM'lerimizden ve 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'ndan gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Düzenli Ödeme ve Süper Virman talimatı vererek ödemelerinizin gününde otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Fatura ödemelerinizi hesaplarınızdan ve AsyaCard'ınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

a. Fatura, Üyelik, Aidat Ödemeleri

Şubelerimizden, İnternet Şubemizden, Asya24 ATM'lerimizden ve 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'ndan ve Ödematik'lerimiz aracılığı ile aşağıdaki fatura türleri için ödeme yapabilirsiniz.

 • Su
 • Doğalgaz
 • Telefon
 • Elektrik
 • Dijital TV faturalarınızı
 • Üyelik ve Aidat

Ödemelerinizi hesaplarınızdan ve AsyaCard'ınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

AsyaCard'ınızla ödediğiniz faturalar için AsyaPuan kazanırsınız. Kredi kartından yapılan fatura ödemelerinde, fatura tutarının % 1,3'ü oranında (asgari 50 Kr) komisyon ücreti alınmaktadır.

Otomatik ödeme talimatı vererek; ödemelerinizin her ay, hesabınızdan veya AsyaCard'ınızdan otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Faturalarınızın son ödeme tarihinde otomatik olarak ödenebilmesi için, hesabınızda fatura tutarınız kadar bakiye bulunması yada AsyaCard limitinizin yeterli olması gerekmektedir.

Süper Virman Talimatı vererek; talimat vermiş olduğunuz ek hesabınızın bakiyesinin yeterli olmaması durumunda ödemelerinizin, diğer ek hesaplarınızdan veya AsyaCard'ınızdan otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Vereceğiniz talimata göre ister Türk Lirası, ister döviz cinsinden cari/katılma hesaplarınız ve AsyaCard limitiniz son ödeme tarihinde sorgulanır, ödemeniz gecikmeye girmeden gerçekleştirilir.

Otomatik Ödeme ve Süper Virman Talimatınızı şubelerimizden, İnternet Şubemizden ve Alo Asya Telefon Bankacılığı'nı kullanarak verebilirsiniz.

*Şubelerimizden, "Otomatik Fatura Ödeme Başvuru Formu" doldurarak vereceğiniz talimatlar için faturanızın bir örneği gerekmektedir.
b. Cep Telefonu Kontör Satın Alma

TURKCELL(Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.)

Hazır Kart kontör yükleme işlemlerinizi; İnternet Şubemizde ve ASYA24 ATM'lerimizde "Ödemeler" menüsü altındaki "Kontör Yükleme İşlemleri" adımından, 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'nı aradığınızda ise 2'yi tuşlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kontör bedelini, vadesiz hesabınızdan veya AsyaCard'ınızdan ödeyebilirsiniz. Kontör satış işleminiz sonuçlandıktan sonra, cep telefonunuza GSM operatörü tarafından SMS gönderilmektedir.

AVEA (Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.)

Avea kontör yükleme işlemlerinizi; İnternet Şubemizde ve ASYA24 ATM'lerimizde "Ödemeler" menüsü altındaki "Kontör Yükleme İşlemleri " adımından, 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'nı aradığınızda ise 2'yi tuşlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Avea Otomatik Kontör Yükleme talimatı vererek, kontör sayınız 40'ın altına düşmesi halinde hattınıza otomatik olarak 250 kontör yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Kontör bedelini, vadesiz hesabınızdan veya AsyaCard'ınızdan ödeyebilirsiniz. Kontör satış işleminiz sonuçlandıktan sonra, cep telefonunuza GSM operatörü tarafından SMS gönderilmektedir.

VODAFONE (Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.)

Vodafone Kontör Satış İşlemlerinizi; İnternet Şubesinde "Ödemeler" menüsü altındaki "Kontör Yükleme İşlemleri" adımından, 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'nı aradığınızda ise 2'yi tuşlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesabınızdan ya da AsyaCard'ınızdan dilediğiniz tutar veya adette Vodafone kontör yükleme işlemi yapabilir, üstelik hiç bir masraf veya komisyon ödemezsiniz.

c. Düzenli Ödemeler

Sadece bir kez Düzenli Ödeme Talimatı vererek, ödeme tarihi ve tutarı önceden belli olan kira, apartman aidatı, okul taksiti, burs gibi düzenli ödemelerinizin gününde otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Vereceğiniz düzenli ödeme talimatı ile; ödemelerinizi, istediğiniz kişinin Bank Asya şubesindeki hesap numarasına veya ismine otomatik havale yoluyla, diğer bankalardaki hesap numarasına veya ismine ise otomatik EFT yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik talimatınızı İnternet Şubemizden veya 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'ndan ücretsiz olarak verebilirsiniz.

Düzenli ödeme talimatınızın tarih ve ödeme tutarlarında, ödemeler başladıktan sonra da istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Süper Virman Talimatı vererek; düzenli ödeme talimatı verdiğiniz cari hesabınızda yeterli para olmadığı durumlarda, düzenli ödemenizin otomatik olarak diğer hesaplarınızdan yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli Ödeme ve Süper Virman Talimatınızı; Şubelerimizden, İnternet Şubemizden ve 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'ndan verebilirsiniz.

d. Süper Virman Talimatı

Cari hesabınızdan yapılacak kredi kartı, okul taksiti, bireysel kredi, fatura vb. ödemelerinizde; hesap bakiyenizin yetersiz olduğu durumlarda ödemenizin, Bankamız şubelerinde TL ve döviz cinsinden açılmış olan, diğer cari ve katılma hesaplarınızdan veya AsyaCard'ınızdan (*) yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Süper Virman Talimatı vermeniz yeterlidir.

Süper Virman Talimatı

Hangi ödemeleriniz için hangi hesaplarınızın ve hangi AsyaCard'ınızın (*) sorgulanmasını ve ödemenizin yapılmasını belirleyeceğiniz otomatik virman talimatıdır. Süper Virman Talimatıınız; TL Cari, YP Cari, TL Katılma ve YP Katılma türünden olabilir.

(*) AsyaCard'ınızdan, sadece fatura ödemeleriniz için süper virman talimatı verebilirsiniz.

Süper Virman Talimatı'nı bir kez vermeniz yeterlidir, her ay son ödeme tarihinde, talimat verdiğiniz hesaplarınız otomatik olarak sorgulanarak ödemeniz gecikmeye girmeden gerçekleşir.

Süper Virman Talimatınıza istinaden sorgulanacak hesap türlerinizin ve AsyaCard'ınızın öncelik sıralamasını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Katılma hesaplarınızdan yapılacak ödemelerde hesabınızın gelecek vade tarihi değişmez. Vade sonunda, ödemeniz için hesaptan aktarılan tutar için kar payından mahrum kalırsınız.

Döviz cinsinden hesaplarınızdan yapılacak ödemelerde, ödeme anında geçerli olan Serbest Döviz Alış Kurundan ödeme tutarınız kadar döviz alış yapılmakta ve cari hesabınıza aktarılmakta, cari hesabınızdan da ödemeniz otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

Süper Virman Talimatı Kapsamındaki Ürünler

 • Kredi kartı
 • EFT talimatı
 • Fatura ödemeleri
 • Okul / dershane taksit ödemeleri
 • TL çek ödemeleri (Gişe/Takas)
 • TL bireysel kredi ödemeleri
 • AVEA kontör yükleme
 • Üyelik aidatı (digiturk, turksat, ismmmo)
 • Bestaş – Birleşik Ereğli Sac Tüccarları

Süper Virman Talimatınızı; Şubelerimizden, İnternet Şubemizden ve 0850 222 4 888 Alo Asya Telefon Bankacılığı'ndan verebilir ve istediğiniz anda iptal edebilirsiniz.

e. Okul Taksit Sistemi

Okul Taksit Sistemi (OTS), Bank Asya'nın yurt genelinde anlaşma sağladığı özel okul ve dershanelerin velilerine, taksit ödemeleri için aracılık yaptığı tahsilat sistemidir. Okulunuzun veya dershanenizin taksit ödemeleri için iki farklı OTS sisteminden birisi uygulanır.

Kredi Kartlı Sistem

Kredi Kartlı Sistemde, okulunuzun/dershanenizin belirlediği taksitlerin vadesi geldiğinde, taksit tutarları, Bank Asya tarafından adınıza çıkarılan kredi kartına borç; okulunuzun/dershanenizin hesabına alacak geçilmektedir.

Hesaptan Tahsilat Sistemi

Hesaptan Tahsilat Sisteminde, okulunuzun/dershanenizin belirlediği taksitlerin vadesi geldiğinde, taksit tutarları hesabınıza borç; okulunuzun/dershanenizin hesabına alacak olarak geçilir.

f. Maaş Ödemeleri

Şirketinizin personel maaşlarının Bank Asya aracılığı ile zahmetsizce ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Maaş ödemenizin, personel maaş bilgilerini içeren disketi şubemize teslim ederek veya bilgileri internet şubemizden göndererek, istediğiniz tarihte otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Personelinize ait ve ödeme tutarlarına ilişkin bilgilerin her ay, Bank Asya'ya gönderilmesi ile ödeme tarihinde maaş tutarları otomatik olarak personel hesaplarına alacak kaydedilir.

Disket veya internet yolu ile göndereceğiniz bilgilerin dosya formatları, Bank Asya tarafından verilecektir.

Maaş ödemesi yapılan tüm personelinize, Bank Asya ve Ortak Nokta üyesi 18 bankanın ATM'lerinde kullanabilecekleri banka (debit) kartı çıkartılır.

Son gezilen sayfalar
Bağlantılar