Kredi Garanti Fonu

Kredi Garanti Fonu İşletme ve Araştırma A.Ş. (KGF) ile imzalanan protokol sayesinde KGF kefaleti / garantisi ile yeterli teminat oluşturamayan işletmeler için bankamızdan kredi kullanılabilmektedir.

KGF Nedir?

Kredi Garanti Fonu İşletme ve Araştırma A.Ş. 1991 yılında kurulmuş olup işletmelerin bankalardan kullandığı kredilere verdiği garanti/kefaletlerle teminat sağlamaktadır. Riskin paylaşımı ilkesine dayanan kredi garanti sistemi sayesinde daha geniş bir kesime, en düşük maliyetle, devamlı bir kredilendirme amaçlanmaktadır.

KGF garanti/kefaleti kamusal teşvik programları içerisinde yer alan garantiler için de önem arz etmektedir. Özellikle işletmelerin kullandığı teşvikli kredilere verilen garantilerle birçok projenin hayata geçmesi sağlanmıştır.

Başvurular

İşletme kapsamında değerlendirilen tüm firmalar bu fondan yararlanabilir. Bankamız KGF'nun kefalet/garanti vereceği kredileri kendi usul ve esasları içerisinde belirler. Bu esaslara göre uygun bulunan firmalar KGF’den yararlanabilir. KGF kefalet/garanti verip vermemekte serbesttir. KGF kefalet/garanti kararını yazılı olarak bildirilir.

Uygun bulunan firmalar için kredi şartında Kredi Garanti Fonu'nun kefaletinin alınması öngörülmektedir. KGF, kredi için başvuran firmalardan her yıl için peşin olmak üzere komisyon almaktadır.

Asya Katılım Bankası A.Ş. ve KGF İşbirliği ile ilgili bilgi almak için size en yakın şubemize uğrayarak Portföy Yönetmenlerimiz ile görüşmeniz ya da 444 4 888 Alo Asya'yı aramanız yeterlidir.

Son gezilen sayfalar
Bağlantılar