Reklam Kampanyaları

2011 Eylül - Bank Asya müşterileri kutsal topraklarda da güvence altında!

'Hac ve Umre Özel Kart Koruma Planı' ile Bank Asya müşterileri artık kutsal topraklarda da güvende olacak!

Bank Asya müşterilerinin kendilerini her zaman her yerde güvende hissetmelerini sağlayan Kart Koruma Planı, şimdi de Hac ve Umre'ye özel ayrıcalıklarıyla birçok asistans hizmetini bir arada sunuyor. Cüzi bir meblağ karşılığı satın alacağınız Hac ve Umre Özel Kart Koruma Planı ile Hac ve Umre seyahatleriniz boyunca cüzdanınızdaki tüm kredi kartlarınızı ve kimliklerinizi güvence altına almış olacaksınız.

Suudi Arabistan'ın Mekke ve Medine şehirlerinde geçerli olan bu güvence, sadece hırsızlık, kaza, hastane ve karakol gibi konularda acil durum desteği sunmakla kalınmıyor, ayrıca kaybolma halinde konaklama yerine ulaşılabilmesi ve zor durumlarda Arapça lisan desteği alınabilmesi gibi hayatı kolaylaştıran pek çok önemli hizmeti de içinde barındırıyor.

Bank Asya müşterilerinin 444 4 888 Alo Asya'yı arayarak hemen satın alabilecekleri Hac ve Umre Özel Kart Koruma Planı'nın sağladığı benzersiz asistans hizmetleri ise şöyle:

  • Seyahat Öncesi Destek Hattı
  • Acil İletişim Desteği
  • Acil Arapça Lisan Desteği
  • Hasta Konaklama Desteği
  • Refakatçi Seyahat ve Konaklama Desteği
  • Kayıp Evrak Destek Hizmeti
  • Kaybolma Durumunda Kılavuzluk Hizmeti
2010 Aralık - Yeni Yıl AsyaCard Kampanyası

Bank Asya müşterilerine AsyaCard'ları ile 10-31 Aralık 2010 tarihleri arasında yapacakları alışverişlerde hem +5 taksit hem de 5 kat AsyaPuan kazandıracak Yeniyıl Kampanyası, hazırlanan kısa reklam filmi ve basın ilanlarıyla Bank Asya müşterilerine duyuruldu.

2010 Ekim - Çobanyıldızı Kampanyası

Bank Asya, mikro ve KOBİ segmentindeki müşterilerine sunduğu KOBİ bankacılığı hizmetlerini Çobanyıldızı markası altında birleştirdi. Çobanyıldızı'nın lansman kampanyası, Ekim ayında gerçekleştirilen tipografik teaser reklamlarının ardından yapıldı. Reklam filmi çekimleri Gaziantep'te yapılan kampanyanın ilk filminde Bank Asya ile çalışan bir küçük işletme sahibinin çalışan kılığında işçilerin arasına karışarak onların görüşlerini alması konu ediliyor. Yabancı oyuncuların da rol aldığı ikinci film, aynı işletmenin Çobanyıldızı'nın rehberliğinde yurt dışına yaptığı ihracatı konu alıyor. Girişimcilere verdiğimiz desteği anlatan “Kapı” isimli devam filminde ise “kapımız istihdam sağlayacak herkese açık” mesajı veriliyor.

2010 Ağustos - Bank Asya 1. Lig Açılış (5 yıl daha devam) Kampanyası

Bank Asya 1. Lig isim sponsorluğuna 5 yıl daha devam kararının verilmesinin ardından, bu haberi kamuoyuna duyurmak adına 2010-2011 sezonunun açılışına denk gelecek şekilde bir reklam kampanyası hazırlandı. 20 Ağustos 2010 tarihinde başlayan “Bank Asya 1.Lig'e 5 Yıl Daha Devam” Kampanyası, 29 Ağustos'a kadar televizyon, gazete ve internet mecralarında yayınlanarak kamuoyuna ve taraftarlara başarıyla duyuruldu.

2010 Ağustos - AsyaAsist Lansman Kampanyası

KOBİ'lere asistans hizmeti sağlayan AsyaAsist, Ağustos ayı sonunda gerçekleşen reklam kampanyasıyla kamuoyuna ve Bank Asya müşterilerine duyuruldu. Ulusal bazda TV, gazete, dergi, radyo, internet mecralarının kullanıldığı reklam kampanyasının kolay akılda kalıcı reklam filminde AsyaAsist'in müşterilere sağladığı avantajlar, “Yandık Ticaret”in sahibi Mustafa Bey'in başına gelenler eşliğinde eğlenceli bir anlatım diliyle seyirciye aktarılıyor. AsyaAsist, KOBİ'lere tıbbi yardımdan mali ve hukuki danışmanlık hizmetlerine kadar birçok konuda pratik çözümler sunan geniş kapsamlı bir asistans – yardım paketinden oluşuyor.

2010 Ağustos - AsyaCard Ramazan Kampanyası

6 Ağustos - 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen AsyaCard Ramazan Kampanyası kapsamında hazırlanan reklam filmi, radyo spotu, ilan ve banner'lar televizyon, gazete, dergi, radyo, internet, açıkhava mecraları ile yerel TV kanallarında yayınlandı. Bank Asya müşterileri kampanya dönemi içinde AsyaCard'ları ile tek seferde yaptıkları 50 TL ve üzeri tüm gıda alışverişlerinin ödemesini bir sonraki ekstrelerine erteleme avantajından yararlandı.

2009 Aralık - Yeni Yıl AsyaCard +6 Taksit Kampanyası

AsyaCard ile yapılan alışverişlere +6 taksit imkanı sağlayan Yeniyıl Kampanyası, hazırlanan reklam kampanyasıyla müşterilere duyuruldu.

2009 Kasım - DIT Pratik Lansman Kampanyası

Türkiye'nin ilk ön ödemeli temassız banka kartı olarak Bank Asya müşterilerinin kullanımına sunulan DIT Pratik'in özelliklerini ve çeşitlerini anlatan lansman kampanyası 2009 Kasım ayından itibaren televizyon, gazete, radyo, internet, açıkhava mecraları ile yerel TV ve radyolarda yer aldı. Beyaz rengin ağırlıkta olduğu reklam filmlerinde DIT Pratik'in kolay akılda kalıcı cingıl müziği de dikkat çekiyor.

2009 Ağustos - Bank Asya 1. Lig Memleketin Futbolu

Bank Asya 1. Lig'de yeni sezona yeni bir reklam kampanyasıyla başladı. “Memleketin Futbolu” sloganıyla 1. Lig'in tüm Türkiye coğrafyasını kapsadığını ve herkes tarafından özümsendiğinin altını çizen kampanyada futbolcu, yorumcu, spiker ve amigo edasıyla davranan sıradan insanların hikayeleri anlatılıyor.

2009 Ağustos - AsyaCard Ramazan Kampanyası

10 Ağustos - 25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen AsyaCard Ramazan Kampanyası kapsamında hazırlanan reklam filmi, radyo spotu, ilan ve banner'lar televizyon, gazete, dergi, radyo, internet, açıkhava mecraları ile yerel TV kanallarında yayınlandı. Bank Asya müşterileri, kampanya dönemi boyunca AsyaCard'ları ile tek seferde yaptıkları 50 TL ve üzeri tüm gıda alışverişlerinin ödemesini bir sonraki ekstrelerine erteleme avantajından yararlandı.

2008 Ağustos - AsyaCard DIT "Hem hızlı hem de marifetli temassız kredi kartı"

Kullanıcıların bugüne kadar farklı kartlar aracılığı ile gerçekleştirebildikleri tüm işlemleri tek bir kartta toplayan, Avrupa'nın en gelişmiş temassız kredi kartı AsyaCard DIT'ın lansman kampanyası Ağustos ayında başlayarak yıl içinde belirli aralıklarla tüm mecralarda yer aldı. "Hem hızlı hem de marifetli temassız kredi kartı" sloganının kullanıldığı kampanyanın reklam filmi, bir DIT kullanıcısının günlük hayatında kartla ilgili yaşadığı tecrübeleri biraz esprili ve abartılı bir dille anlatıyor. DIT kartlı kahramanımız, kampanya kapsamındaki kısa reklam filmlerinde kimi zaman otobüsteki yaşlı bir teyzeye, kimi zaman KGS'sini bulamayan otobüs şoförüne bir süper kahraman edasıyla yardıma koşuyor.

Hedef kitleye, yapısı itibariyle bir çok özelliği bir arada sunan AsyaCard DIT ile, günlük yaşamdaki birçok ihtiyacı karşılayabilecekleri mesajının verildiği kampanyada DIT kartın hayatı kolaylaştıran pratik yanları ön plana çıkarılıyor. Kampanyada, imaja dönük veya dolaylı bir anlatım yerine, ürünün kullanıcısına sağladığı avantajların doğrudan ve basit bir şekilde anlatıldığı bir iletişim dili tercih edilmiş.

2008 Nisan - Bank Asya 1. Lig "Haydi Herkes Stada"

Bank Asya'nın 1. Lig isim sponsorluğunu duyurmak, 1. Lig'e olan ilgiyi artırmak ve marka bilinirliğini sağlamak amacıyla 1. Lig'e ilginin en yoğun olduğu Play-Off dönemi ve öncesine denk gelen Nisan-Mayıs aylarında gerçekleştirilen Bank Asya 1. Lig Reklam Kampanyası, aslında uzun soluklu bir iletişim kampanyasının sadece başlangıcı idi. Süper Lig'de oynayan birçok başarılı ve yıldız futbolcunun vaktiyle 1. Lig'de top koşturmuş ve yetişmiş olmasından hareketle, kampanya "Türk Futbolu'nun resmidir" iletişimi üzerine kuruldu. Kampanyanın ana filminde 18 farklı takımın tek bir stadyumda aynı sahada kıyasıya mücadelesi yer aldı. Aynı sahada bulunan 10'dan fazla kale ve birbiriyle kıyasıya mücadele eden 18 takımın futbolcuları, asıl mücadelenin bu lig'de bulunduğu fikrini ekrana taşıdı. Reklam filminde, özellikle ligdeki renkliliğe vurgu yapması açısından birebir takım forması yerine farklı renk ve tasarımda sembolik formalar kullanıldı.

Türkiye'de ilk ve tek 1. Lig iletişim platformu www.bankasyabirincilig.com.tr web sitesi ve aylık olarak yayınlanan Bank Asya 1. Lig Dergisi'nin Mayıs ayında yayın hayatına girmesi ile birlikte, özellikle kendi takımlarından haber alma konusunda sıkıntı yaşayan 1. Lig taraftarlarının bilgi eksikliği bu mecralar aracılığı ile giderilmiş oldu. Ayrıca, özel olarak bestelenen "Bank Asya 1. Lig" marşı ile ligdeki heyecan müzikal hale getirildi.

2007 Ağustos - Alışverişi hafifleten kredi kartı: AsyaCard!

Bank Asya'nın 2007 Ağustos sonunda başlayan reklam kampanyasında, AsyaCard'ın düşünerek harcayanlar için tasarlanmış, insaflı bir kart olduğu gerçeği AsyaCard'ın diğer kredi kartlarından ayrılan özellikleri ile vurgulanıyor. Her biri AsyaCard'ın farklı bir özelliğini anlatan "Balıkçı", "Alışveriş Merkezi", "Manav" ve "Kapalıçarşı" adlı 4 adet reklam filminden oluşan Kampanyada, herkesin kredi kartlarıyla yaşadığı birtakım sorunlar dile getiriliyor ve bu sorunlara çözüm olarak AsyaCard gösteriliyor. "Alışverişi hafifleten kredi kartı" sloganı etrafında çekilen filmler görsel diliyle de dikkat çekiyor. Uzun soluklu bir kampanyanın ilk adımları olan bu dört film, kredi kartı reklamlarının genel tarzından ayrışmayı başarmış görünüyor.

AsyaCard'ın Masrafları Hafifleten Özellikleri

AsyaCard'ın son reklam kampanyasına konu olan masrafları hafifleten özelliklerine kısaca göz atacak olursak;

1. Yıllık kart ücreti alınmaması: 15 Ağustos 2007 tarihinden itibaren AsyaCard sahiplerinden yıllık kart ücreti alınmıyor.
2. Limit aşım ücreti olmaması: Diğer bankalardaki uygulamaların aksine, AsyaCard müşterilerinden kredi kartı limit aşım ücreti alınmıyor.
3. Kredi kartından fatura ödeme imkanı: Bank Asya müşterileri, hesaplarında para bulunmasa dahi, tüm faturalarını AsyaCard ile ödeyerek, hem fatura borçlarını kredilendirebiliyor hem de ödemelerinden AsyaPuan kazanıyor.
4. Kart borcunun katlanarak artmaması: Çoğu bankalarda kredi faizi hesaplaması hesap kesim tarihinden başlar. AsyaCard ile alışverişlerin kredilendirilmesinde kar payı hesaplaması hesap kesim tarihinden değil, son ödeme tarihinden itibaren hesaplanıyor. Bu uygulama, Bank Asya müşterilerine 10 günlük bir avantaj sağlıyor.

 

2006 Eylül - Çok büyük bi' yük bu yük!

Eylül 2006'da ismi AsyaCard olarak değişen Bank Asya kredi kartının relansman kampanyası gerçekleştirildi. "Çok büyük bi' yük bu yük!" sloganıyla iki ay boyunca başta televizyon olmak üzere tüm mecralarda yer alan kampanya, AsyaCard'ın adını geniş kitlelere duyurarak bilinirliğini artırdı. AsyaCard'ın avantajlarını diğer kredi kartı sahipleriyle AsyaCard sahiplerini kıyaslayarak anlatan reklam filmi, neşeli müziği ve esprili üslubuyla izleyenlerin beğenisini kazandı.

2006 Temmuz - Birikimlerinizi üretime yönlendiriyoruz

Yaz aylarında gerçekleştirilen "Birikimlerinizi üretime yönlendiriyoruz" kampanyası ile, katılma hesaplarının avantajları anlatılarak toplanan fonların nerelerde kullanıldığına ilişkin konularda müşterilerin bilgilendirilmesi sağlandı.

2006 Mart - Bazı Şeyler Değişir, Bazıları Değişmez

Mart ve Mayıs ayları arasında arka arkaya gerçekleştirilen isim değişikliği ve halka arzın doğru hedef kitleye, doğru biçimde aktarılması için oldukça geniş çaplı bir iletişim kampanyası gerçekleştirildi. Kampanyanın ana temasını oluşturan "Bazı şeyler değişir, bazıları değişmez" sloganı ile ismini değiştiren Bank Asya'nın bir yandan nicelik olarak büyüdüğü, ilerlediği mesajı verilirken öte yandan tüm bu değişiklikler esnasında kuruluşundan beri varolan ilkelerin asla değişmediği ve değişmeyeceği vurgulandı.

2005 Nisan - Asya Finans'tan kazanmaya alıştıran kart!

Asya Finans, 15 Nisan - 15 Haziran 2005 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Kredi Kartı sahiplerine yönelik 2. çekiliş çekiliş kampanyasını, "kazanmaya alışın" konsepti üzerine kurulu yeni reklam kampanyasıyla duyurdu. Reha Yeprem'in rol aldığı reklam filmi, Reha'nın elindeki Asya Finans Kredi Kartını sihirli bir değnek gibi kullanarak evindeki uygun yerleri kampanya hediyeleri ile doldurmasını konu alıyor. Pastel renk tonları ve izleyeni yormayan sakin anlatım tarzı ile film, birbirinin benzeri çekiliş kampanyaları arasından sıyrılarak kendini farkettirmeyi başarıyor.

2005 Ağustos - Başarıya giden yolda, tesadüflere yer yoktur!

2005 Ağustos ayında başlayan ve Eylül sonuna kadar devam eden yeni reklam kampanyasında Asya Finans, otomobil sporları temasını kullandı. "İyi bir ekip, her zaman kazandırır!" konseptinden yola çıkarak hazırlanan kampanyada, Asya Finans'ın "güven, hız, destek, başarı" gibi öne çıkan özellikleri bir ralli müsabakasından görüntüler eşliğinde vurgulanıyor. Öncelikli olarak kurumsal müşterileri hedefleyen kampanyada, finans sektöründe başarının çok çalışmak ve ancak iyi bir ekiple mümkün olduğu mesajı verilerek Asya Finans'ın sunduğu finansal hizmetler ve üretim desteği ile başarıya ulaşmanın daha kolay olduğu anlatılıyor.

2004 Eylül - Bu Hediyeler İnsanı Alışverişe Çıkarır!

AsyaCard kullananlara yönelik 6 Eylül - 17 Kasım 2004 tarihleri arasında düzenlenen Çekiliş Kampanyası, "Bu Hediyeler İnsanı Alışverişe Çıkarır!" sloganı ile, başta TV, radyo, gazete ve dergiler olmak üzere çeşitli mecralarda duyuruldu. Kampanya boyunca AsyaCard sahipleri, kartları ile yaptıkları toplam harcamaların her 50 milyon TL'lik kısmı için 1 çekiliş hakkı kazandılar. Yapılan çekiliş sonucu 2 kişi birer otomobil ve 30 kişi de çeşitli hediyelerin sahibi oldu. Kampanya, özel finans kurumları arasında kredi kartı müşterilerine yönelik ilk hediye çekiliş kampanyası olma özelliğini taşıyor.

2004 Haziran - Kim Bilir?

4 kısa reklam filmi ile bunların radyo, gazete ve dergi versiyonlarından oluşan Kim Bilir Kampanyası, 2004 Yaz döneminde gerçekleştirildi. Her bir filmin, Asya Finans'ın farklı bir uzmanlık alanını yansıttığı kampanya; bireysel bankacılık, kurumsal bankacılık, leasing ve dış ticaret konularında sunulan hizmetleri anlatıyor. Ardından "Kim bilir?" sorusunun cevabı geliyor: "Asya Finans bilir".

2003 Eylül - Ailemin ne istediğini iyi biliyorum!

2003 yılı Eylül-Kasım ayları arasında gerçekleştirilen kampanyada Asya Finans'ın, bir ailenin tüm bireylerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilen bir "aile bankası" olduğu gerçeği vurgulandı. Filmde aile bireyleri, farklı bireysel bankacılık ihtiyaçlarını Asya Finans aracılğıyla karşılıyor. Diğer yandan baba da, kendi işletmesi için gerekli kaynağı bulmak ve yatırımını geliştirmek için Asya Finans'ın sunduğu kurumsal hizmetlerden yararlanıyor. Böylece örnek ailemiz, tüm finansal ihtiyaçlarını Asya Finans çatısı altında karşılıyor.

2002 - Origami

2002 yılında gerçekleşen Origami Kampanyası ile Asya Finans sloganı da yenilendi. Duygusal bir tonda seyreden ve farklı çekim açılarının kullanıldığı kampanya filminde; bir kafede oturan genç, modern iş adamı sektörde emin adımlarla ilerleyen genç Asya Finans'ı temsil ediyor. Adam, kağıttan uçak yapmaya çalışan bir çocuğa yardım edince diğer çocuklar da ondan yardım istiyor. Adam her çocuğa istediği kağıttan oyuncağı yapıyor ve Asya Finans'ın "farklı beklentilere farklı çözümler" üreten bir kurum olduğu mesajı net bir biçimde veriliyor.

Son gezilen sayfalar
Bağlantılar