Yeni Nesil Yazar Kasa-POS

Yeni Nesil Yazar Kasa-POS

Üzerinde hem yazar kasa hem de POS donanımı bulunan ve mevcut yazar kasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Artık yazar kasalar bu isim ile adlandırılacak olup, kademeli geçişlerle 31.12.2015 tarihine kadar tüm işletmeler eski yazar kasalarını Yazar Kasa-POS ile değiştireceklerdir. Bu değişiklikteki temel amaç, fiş kesildiği anda satış bilgisinin Maliye veri tabanına ulaşmasıdır.

Tebliğ İçeriği ve Tebliğ Kapsamında Olan İşyerleri

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan 69,70,426 ve 427 Numaralı Tebliğler uyarınca; kapıda veya masada ödeme alan restaurantlar ve tüp bayisi, su bayisi vb. işletmeler ile yol kenarı otopark hizmeti veren ve faaliyetlerinde seyyar EFT-POS (Mobil POS) cihazı kullanan mükelleflerin, 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren Yazar Kasa-POS kullanmaları gerektiği yönünde düzenleme getirilmiştir.

* Üye İşyerlerimiz, Yasal düzenlemenin kapsamına girme konusunda yaşadıkları tereddütlerle ilgili en sağlıklı bilgiyi muhasebecileri veya mali müşavirinden almalıdırlar.

Tebliğ Kapsamında Mobil POS Kullanan İşyerlerince Yapılması Gerekenler

Öncelikle bağlı olduğu Vergi Dairesinden Ö.K.C. (Ödeme Kaydedici Cihaz) izin belgesi almalıdır. İzin belgesinde kaç adet cihaz alınacağı ayrıca belirtilmelidir.

İzin belgesi ile birlikte anlaşmalı olduğumuz yazar kasa firmalarının satış noktalarına giderek veya çağrı merkezlerini arayarak cihazı satın aldığına dair Yazar Kasa-POS ürün faturası temin edilmelidir.

Üye İşyerlerimiz cihazları teslim aldığında, Bankamız POS uygulamasının cihazlara yüklenmesi için mutlaka Şubelerimize başvurmalıdır.

Yazar Kasa-POS Mülkiyeti

Yazar Kasa-POS cihazı, POS özelliğine sahip olan bir yazar kasadır. Yazar kasaların mülkiyeti mükellefe ait olup, Yazar Kasa-POS cihazının faturasının doğrudan yazar kasa üreticisi tarafından mükellefe kesilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Bankamızca müşterilerimize yazar kasa temin edilememektedir.

Anlaşma Sağlanan Yazarkasa-POS Firmaları

Yazar Kasa-POS Kampanyalarımız ve Çalışma Koşullarımız

Asyacard Avantajı

Cihaz bedeli üye işyerlerimizce, ilgili servis firmasına kurulan Bankamız Sanal POS'u üzerinden AsyaCard ile vade farksız 36 ay taksit ile ödenebilecektir.

POS Ciro Taahhüt Kampanyası

YazarKasa-POS POS Fiyatlandırması
Komisyon Bloke Komisyon Bloke Komisyon Bloke
Aylık POS Ciro Taahhüt Tutarı Taahüt Süresi 1,00% 30 Gün 1,25% 38 Gün 1,50% 45 Gün
12 ay 60.000 TL 30.000 TL 20.000 TL
24 ay 30.000 TL 15.000 TL 10.000 TL
36 ay 20.000 TL 10.000 TL 7.000 TL
  • 31.12.2013 tarihine kadar; anlaşma sağlanan firmalardan yukarıda belirtilen kampanya koşulları ile Yazar Kasa-POS satın alan üye işyerlerimiz, tabloda belirtilen taahhüt süresi ve komisyon oranı veya bloke gün ile çalışmayı kabul eder ve ciro taahhütlerini yerine getirirse, vade sonunda Yazar Kasa-POS için ödediği aylık taksit tutarını AsyaPuan olarak geri alabilme hakkına sahip olacaktır.
  • Birden fazla Yazar Kasa-POS için kampanyaya katılım sağlanması durumunda, her bir cihaz için ayrı ciro taahhüdü verilmelidir. Ciro sözü gerçekleştirilen her bir cihaz için yine ayrı puan yüklemesi yapılacaktır.
  • İlgili takvim ayındaki ciro sözünün gerçekleşmediği durumda hiçbir cezai yaptırım uygulanmayacak olup, sadece o aya ait puan yüklemesi yapılmayacaktır.
  • Aylık olarak kazanılan AsyaPuan’lar, bir sonraki takvim ayının ilk 10 günü içerisinde işyerlerinin AsyaCard’larına yüklenecektir.
  • Diğer cazip POS çalışma koşulları hakkında detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.
  • Bank Asya, kampanya şartlarını ve süresini değiştirme hakkını saklı tutar.
Şubesiz Kanallarımız